Джош Харт записа първи трипъл дабъл в кариерата си при победата на Никс: „готино“
New York Post | 2024-01-31 | 10:00:14

Ролята на Джош Харт все още изглежда различна от миналата година.

Продължава да се променя — със случайни титли, с камеи както при крилото, така и при мощния нападател, със спорадични удари и намаляващи проценти.

Може да изглежда различно отново след крайния срок за търговия - в зависимост от това кои играчи Никс добавят около него, ако има такива.

Но след като Никс успяха да се справят без Джулиъс Рандъл, който изкълчи дясното си рамо в събота срещу Хийт, и да играят втори пореден мач без ОГ Ануноби (възпаление на лакътя), те имаха нужда от всичко по малко от Харт. Имаха нужда от типа играч, в който той се разви през седем сезона в НБА.

Последната извадка се разигра при победата на Никс със 118-103 във вторник срещу Джаз, когато той записа първия си трипъл-дабъл в кариерата с 10 точки, 10 борби и 10 асистенции.

Харт реализира само 4 от 10 удара, включително 0-за-3 при тройки и призна, че „в някакъв момент“ трябва да направи такъв.

Но за една нощ крайъгълният камък беше „готин“, каза той.

„Очаквам той да има много повече в кариерата си“, каза Донте ДиВинченцо. „Това не е нещо, от което съм възхитен. Радвам се за него, но не съм възхитен. Не съм изненадан. Това е нещото, което той прави.“

вижте също

Гардът на Ню Йорк Никс Донте ДиВинченцо №0 реагира, след като отбеляза удар за три точки по време на четвъртата четвърт в мач срещу Юта Джаз.

Тези Knicks издигат забавлението на ново ниво - и е време да му се насладите

Харт хвана последния си рикошет с оставаща по-малко от минута и в противоположния край на корта, той хвърли лост към Прешъс Ачиуа за последната му асистенция.

Той беше близо няколко пъти, може би асистенция или няколко точки, но този път, в неговата 43-та минута от вечерта, докато феновете скандираха Тадж Гибсън да влезе — „И аз исках Тадж“ Харт се пошегува - той сглоби всичко необходимо.

Когато Ачиуа беше на корта, Харт пазеше по-малък играч на Джаз, но понякога трябваше да служи като мощен нападател на Никс.

Когато миналата седмица отново го попитаха дали ще бъде мощен нападател, Харт отговори с „м–к, не“, добавяйки, че все още е гард.

Но това беше два дни преди планът на Никс за тази позиция да се промени, когато Рандъл караше за слагане, сблъска се със защитник на Хийт и незабавно тръгна към съблекалнята.

Джейлън Брънсън нарече Харт „само лае, без да хапе“ с коментарите, че е мощен нападател.

Числата може да изглеждат различно за Харт този сезон.

Неговите минути, влизайки в мача на Никс срещу Джаз, не са били толкова ниски от 2019-20 г., а 7,3 точки на мач на Харт са най-малкото в кариерата му.

Но Никс може да се нуждаят от всичко по малко от Харт, за да се справят с тази следваща отсечка.

Той предизвика преходна последователност във вторник, която завърши с ДиВинченцо, който потопи тройка и добави бърз пробив при следващото притежание, което позволи на Никс да дръпнат в рамките на две след ранен дефицит.

„Той е просто баскетболист“, каза треньорът Том Тибодо преди мача. „Така че можете да прокарате атаката през него, той играе страхотна защита, отбива топката, бута топката на почивката, играе силно.